SK EN
BandZoneFacebookYouTubeMySpace

Napísali o nás – Turčianske noviny

Kedysi sme ich poznali ako Sarkazmu. Hrávali často na martinskom námestí, ale aj v kluboch po celom Slovensku. Začiatkom tohto roka sa rozhodli zmeniť názov skupiny a skúsiť sa posunúť vyššie. Sarkazma je už teda Pretty Cool. O tom, prečo zmenili názov, ale aj o všeličom inom, rozpráva speváčka skupiny Manuela Pavlov. „Už od detstva som mala vzťah k hudbe. Na strednej škole sme mali hudobnú výchovu aj základy nástrojov, teraz chodím na spev,“ prezradila na úvod speváčka Manuela a objednala si presso s mliekom.

K skupine sa dostala celkom zaujímavo. „V roku 2001 som hľadala brigádu, ale nič dobré v novinách som nenašla. Práve vtedy mi do oka udrel inzerát, že jedna kapela hľadá speváčku - tak som to vyskúšala a nakoniec som zostala.“ Hudobný štýl, ktorý hrávala martinská kapela Sarkazma na začiatku, bol odlišný od toho, čím sa po novom Pretty Cool prezentuje v súčasnosti. „Začínali sme tvrdšie a rockovejšie. Na koncertoch sme hrávali polovicu vlastných vecí a polovicu prebratých pesničiek. Každá kapela, ak chce zaujať a zabaviť publikum, musí na začiatku hrať známe pesničky. Teraz sme sa trošku odklonili smerom k pop – rocku,“ hovorí Manuela a pomaly si odpíja z kávy. Na prvý koncert si spomína celkom živo. „Po prvýkrát pred martinským publikom sme hrali v našom amfiteátri na nejakej akcii s asi šiestimi pesničkami. Boli sme nadšení i prekvapení, keď si k nám prišli nejaké deti pre podpis,“ dodáva so smiechom.

V rokoch 2003 a 2004 kapela ešte pod starým názvom odohrala viaceré koncerty po kluboch na Slovensku. „Veľa sme koncertovali. V tom období sme odohrali asi štyridsať koncertov. Hrali sme v Žiline, Nitre, Čadci... Niekoľkokrát sa stalo, že sme cez víkend mali v diári až štyri koncerty.“ Ako to však býva zvykom, keď sa kapele začne dariť, vyskytnú sa nepredvídané okolnosti. „Po tejto dlhej a úspešnej šnúre koncertov sme museli prestať hrávať. Bubeník odišiel do Írska, ja do Nemecka pracovať ako au pair, takže skoro dva roky kapela stála. Potom ma zobrali na vysokú školu a vrátila som sa. Až teraz sa však kapela znova rozbehla a intenzívne sa skúša,“ ozrejmila situáciu Manuela. Novým impulzom boli vlastné pesničky, ktoré už mali svoju tvár, len im bolo treba dať výslednú podobu. S novým názvom skupiny tak vznikol aj album s názvom Pestroraký, ktorý obsahuje 10 piesní, a skupina Pretty Cool ho pokrstila 14. septembra na koncerte v Elefant Music Arene. „Texty skladá basgitarista Dušan a vždy k nim má pripravený nejaký hudobný návrh, ktorý na skúške prekonzultujeme a tak vznikajú naše pesničky. Nový album obsahuje výlučne vlastné pesničky. Nahrávali sme ho v bratislavskom štúdiu Ivory u Janka Došeka, ktorý má veľa skúseností aj s inými slovenskými kapelami a z CD počuť naozaj profesionálny zvuk.“

S novým albumom prichá-dzajú aj nové možnosti a „povinnosti“, ako ho spropagovať a dostať medzi ľudí. Kapela si to veľmi dobre uvedomuje. „Chceme opäť obnoviť staré kontakty a absolvovať znova koncerty, ktoré sme odohrali v rokoch 2003 a 2004, ale už s novým repertoárom. Dúfame, že zmenu názvu zo Sarkazmy na Pretty Cool zaregistrovali alebo včas zaregistrujú a budú chodiť na naše koncerty tak ako v minulosti,“ dodáva na záver Manuela.

MICHAL BADÍN

© 2007 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.


Tvorba web stránok, www.webcreators.sk | Admin